Rohekonverents "NÜÜD ja 10 aasta pärast"

  • 04.10.2022 08:30
  • Alexela Kontserdimaja
  • 89€
Kliimamuutuse tõttu on Euroopat tabavad maastikupõlengud aina sagedasemad ja suuremate mõjudega. AFP/Scanpix

Sellele ja paljudele teistele küsimustele otsitakse vastuseid oktoobris toimuval rohekonverentsil „NÜÜD ja 10 aasta pärast“.

4. oktoobril toimub Alexela Kontserdimajas rohekonverents „NÜÜD ja 10 aasta pärast“. Meie ümber toimuv paneb meie väärtusi ümber hindama: kas sõjaolukorras jäävad roheteemad tahaplaanile või sõda sunnib meid veel kiiremini otsustama ning tegutsema?

Igal juhul näeme juba täna, et energiakriis on vallutanud terve Euroopa ja roheteemasid sellest lahutada pole võimalik.

Kodanik vs riik – kes peaks olema rohepöörde vedur?

Kliimamuutused, keskkonnakriis ja elurikkuse kadumine paneb inimkonna fakti ette – peame muutma enda elukorraldust või maailm, mida tunneme, lakkab vaikses tempos olemast. Näiteks tuleb täielikult muuta viisi, kuidas energiat ammutame või ühest kohast teisest liigume, kuidas energiat kulutame ja kuidas järgmistele põlvkondalele energiast räägime.

Konverentsi eesmärk on vastata küsimustele, mida peaksime tegema kohe praegu, et tagada elamisväärne elu ka tulevastele põlvedele, ja milline on maailm meie ümber 10 aasta pärast. Kusjuures me ei saa võtta riski ja loota, et äkki midagi ei juhtu. Juhtub. Juba on juhtunud. Meie saame vaid hoogu pidurdada ja rääkida totaalse mõtteviisi muutuse vajalikkusest.

Konverentsi korraldavad Eesti Päevalehe Roheportaal, Alexela Grupp ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit.

Konverentsi täielikku programmi ja esinejate nimekirja näed Rohekonverentsi lehelt. Pileteid on võimalik osta Piletitaskust.

Piletid

Pilet

89

Osta pilet

Alexela Kontserdimaja

Estonia pst 9, Tallinn

Vaata kaardilt