Välja müüdud!

Arvo Pärt ja Erki Pärnoja - Südaöine

  • 07.11.2020 23:30
  • Tallinna Jaani kirik
Südaöine lisakontsert
Ülestõusmispühade eelse vaikse laupäeva hilisõhtul ja ka pühapäeval leiab Tallinnas Jaani kirikus aset helilooja Arvo Pärdi ja kitarrist Erki Pärnoja kaheosaline kontsert "Südaöine".

11. aprillil kell 23:30 algav kontsert kulgeb kannatusajast ülestõusmisse – laupäeva hilisõhtust pühapäeva esimeste tundideni.

12. arpillil algab kontsert üks tund varem kell 22.30 ja lõppeb südaööl. Lisakontserti piletid saadaval Piletilevis.

Kontserdi esimeses pooles tulevad ettekandele Arvo Pärdi klaveripala „Aliinale“ ning segakoorile ja keelpilliorkestrile loodud teos “Stabat Mater”, Teises pooles esitatakse aga Erki Pärnoja selleks ööks kirjutatud 35-minutiline uudisteos “Anima mea”.

Teosed kannavad ette Eesti esinduskoor Collegium Musicale, Robert Traksmann (viiul), Laur Eensalu (vioola), Leho Karin (tšello), Erki Pärnoja (kitarrid), Filip Leyman (klahvpillid, Rootsi) Ulrik Ording (löökpillid, Taani).

Pärnoja sõnul saab elu esimene kooriteos "Anima mea" olema tema loomingus uueks tasandiks. Teose tekstina on kasutatud fraase psalmidest, teadmata autorite/munkade ladinakeelseid palveid, keldi palvet ja Anna Haava luulet. Lisaks Erki Pärnojale on tekstide koostajateks Anu Lamp, Jaan Tammsalu ja Eero Epner.

Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärav ütles, et Arvo Pärdi ja Erki Pärnoja näol on tegu teatud mõttes ebatavalise kooslusega. "Ka kontserdi algusaeg on ebatavaline – natuke enne südaööd. Tallinnas toimuval öökontserdil liigume koos muusikaga ka päriselt ühest päevast teise, Vaiksest laupäevast Ülestõusmispühadesse. Surmast ellu. Kurbusest rõõmu. Ja saame osa inimeseks olemise ilust.”

Piletid müügil SIIN.

Tallinna Jaani kirik

Vabaduse väljak 1

Vaata kaardilt