Energeetika konverents "Tulevikust ja turvalisusest"

  • 20.02.2023 09:00
  • Noblessner, Nobeli saal
  • 89€ Tellijale: 89€
Energeetikakonverents 2023 Delfi Meedia

20. veebruaril 2023 toimub Proto avastuskeskuse Nobeli saalis Eesti Päevalehe järjekordne energeetikakonverents, mille täpsem pealkiri kajastab märksõnu, millest Eestis ka iga päev kõige enam ka räägitakse: „Tulevikust ja turvalisusest“.

„Tänavu märtsis, mõni nädal pärast Ukraina sõja algust, toimunud konverentsil arutati nii Eesti energeetika tippude kui poliitikute poolt, et oleme bürokraatia ja põlevkivi lembuse tõttu kaotanud aega, et tegeleda meie energeetika tulevikuga. Sõda kui äratuskell ning energiapoliitika tõus Euroopa peamiseks majandusteemaks on muutnud Eestile, nagu ka paljudele teistele riikidele, eluliselt tähtsaks kiired otsused. Ometi pole paljude turuosaliste jaoks tempo piisav, aga aega enam pole. Suured valikud tuleb teha lähiajal ja üheks võtmehetkeks on 5. märtsi riigikogu valimised, nagu ka sellele eelnevad seisukohad ja uue valitsuse esimesed otsused. Loodame, et meie konverents aitab kaasa selgete seisukohtade kujunemisele, nende mõistmisele ja Eesti jaoks parimate otsuste sünnile,“ lausus Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald.

20. veebruaril esinevad Riina Sikkut, Timo Tatar, Priit Koit, Margus Kaasik, Hando Sutter, Kalev Kallemets, Marti Hääl, Taavi Veskimägi, Kaja Kallas, Jüri Ratas, Martin Helme, Lauri Läänemets, Helir-Valdor Seeder, Lauri Hussar, Edgar-Kaj Velbri, Martin Sillasoo, Siiri Lahe, Priit Lepasepp, Mihhail Kõlvart ja teised.

„Koos Eesti suursaatkonnaga Ukrainas oleme konverentsile kutsunud ka külalise Ukrainast, kus käib paralleelselt võitlus nii selle nimel, et üldse oleks valgust ja sooja, kui ka selle nimel, mis saab nende energeetikast pärast sõda,“ lausus Soonvald.

Päeva juhib Rasmus Kagge, täpne päevakava jõuab avalikkuse ette jaanuari esimestel päevadel.

Piletid müügil Piletitaskus.

Piletid

Pilet

89

Pilet konverentsile

Osta pilet

Noblessner, Nobeli saal

Peetri 10, Tallinn

Vaata kaardilt