"Jäljed" Erki Pärnoja x Kaupo Kikkas

  • 23.02.2023 19:00
  • Alexela Kontserdimaja
  • 25-50€
Erki Pärnoja ja Kaupo Kikkas Ekspress Meedia

Muusik ja helilooja Erki Pärnoja ning fotograaf Kaupo Kikkas tulevad 2023. aasta veebruaris välja audiovisuaalse suurvormiga „Jäljed“.

„Jäljed“ tulid mu juurde esimese koroonalaine lockdowni ajal,“ selgitab Pärnoja. „Nädalaid, võib-olla isegi kuid, olin küll kodus, aga järjekindlalt käisin oma mõtetes kusagil „ära“, istudes klapid peas kord arvuti, kord erinevate pillide taga ja otsisin mingit kindlat kõla. „Millal sa kõik selle kirjutasid?“ imestas Anna, mu abikaasa, kui „Jäljed“ talle esimest korda kuulata andsin. Tükk aega hiljem, 2021. aasta kevadel kõndisin Kilingi-Nõmme metsas, kus olin käinud korduvalt – ja eksisin lootusetult. Äkki mõistsin, milleks mul toona oli vaja „Jäljed“ vastu võtta ja kirja panna.“

Erki kutsus oma muusikat visuaalsesse keelde tõlkima Kaupo. Nad on koostööd teinud varemgi - žanriülese suurteose „Saja lugu“ raames, mis ühendas helid ja liikuvad pildid, fotoalbumi ja portreenäituse ning Eestiga seotud inimesed.

„Nägemine on ääretult võimas meel. Seetõttu tuleb muusika ja pildi koosluses suhtuda muusikasse erilise austusega, lasta tal kõlada,“ räägib Kaupo Kikkas. „Minu mustvalge pildikeel „Jälgedes“ kõneleb õrnalt, aeglaselt ja kaude, mõnikord koguni ütlemata jättes. See võimaldab meie tunnetel minna uitama kaardistamata aladele ning leida midagi, mis päris maailmast on mingil põhjusel kadunud. Me näeme tagajärge, kuid mitte sündmust ennast. „Jäljed“ võtavad kuju iga inimese laugude taga omamoodi.“

„Jäljed“ ilmuvad 23. veebruaril 2023, mil saab teost elavas esituses nautida Alexela Kontserdimajas. Laval Erki Pärnoja ja tema ansambel ning Tallinna Kammerorkester. Ekraanil Kaupo Kikkase film. Piletid saadaval Piletitasku keskkonnas.

Piletid

sooduspilet

25

Soodustus kehtib õpilasele ja pensionärile soodusdokumendi alusel.

Osta pilet

Parter

50

Isekoht parteris

Osta pilet

Rõdu

40

Istekoht rõdul

Osta pilet

Grupisoodustus

36-45

Grupisoodustuspilet alates 10st piletist

Osta pilet

Alexela Kontserdimaja

Estonia pst 9,Tallinn

Vaata kaardilt